Станом на 16 жовтня Павло Тімофєєв лишається єдиним помічником Сергія Мінькаякий допомагає йому на платній основі. Сам Тімофєєв — депутат Мелітопольської міської ради, який 2015 року обирався до міськради від “БПП-Солідарності”.

На дату обрання депутатом міськради Тімофєєв працював начальником управління з внутрішньої політики, взаємодії з правоохоронними органами та з питань запобігання й виявлення корупції виконкому Мелітопольської міськради. Влітку 2018 року він звільнився з цієї посади й отримав роботу у приватній фірмі — став заступником директора у ТОВ «Проектно-будівельна компанія «АКВІ-БУД». Наприкінці вересня цього року Павло Тімофєєв придбав майнові права на об’єкт нерухомості (незавершене будівництво) у ТОВ «Роял Хауз Груп» за 810 тисяч гривень, а також купив цінні папери (деривативи) на 345 тисяч гривень. Про це він зробив відповідне повідомлення на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Фірма «Роял Хауз Груп» – це забудовник, який наразі реалізує нерухомість в Києві. Серед забудовників є така практика, “розбивати” вартість квартири на 2 договори — з продажу деривативу та окремо майнових прав на будівництво, щоб зменшувати оподаткування. Тобто, фактично, Тімофєєв  придбав в столиці права на квартиру за 1,15 мільйона гривень.

Зазначимо, що однією з останніх новобудов, яку наразі продовжує зводити «Роял Хауз Груп», є ЖК “Нова Англія”, який розташований у Голосіївському районі Києва. Ймовірно, саме у цьому комплексі і придбав права на нерухомість депутат від “Солідарності” у Мелітопольській міськраді та помічник народного депутата Сергія Мінька Павло Тімофєєв.

Проект житлового комплексу “Нова Англія”

Ще 2016 року, коли Тімофєєв працював у виконкомі, він мав разом з родиною 143,4 тисячі гривень заробітків, а також заощадження: трохи більше 5 тисяч гривень, 7250 доларів та 775 евро заощаджень. Це сукупно становило 367,5 тисяч гривень в еквіваленті (за курсом валют НБУ на 30.12.2016). У декларації за 2017 рік посадовець зазначив тільки себе й мав тоді загалом еквівалент 302 тисяч гривень. Це були 170 тисяч гривень заробітної плати від виконкому, а також 13,5 тисяч гривень й 4200 доларів, розміщених на банківських рахунках.

2018 року статки Тімофєєва стали значно більшими. Зокрема, в декларації за 2018 рік він вказав, що проживає разом з Тетяною Мальцевою, яка працює у виконавчому комітеті Мелітопольської міської ради. Сукупно вони задекларували в еквіваленті 1,07 мільйона гривень (за курсом валют НБУ на 31.12.2018 р.).

Левову частку цих надходжень склала заробітна плата самого Тімофєєва, отримана 2018 року від виконкому (156,5 тисяч гривень) та заробітна плата від ТОВ «Проектно-будівельна компанія «АКВІ-БУД» (46,3 тисячі гривень). Також дохід від продажу нерухомого майна (100 тисяч гривень) й отримані проценти по депозиту від банку (близько 12 тисяч гривень). Крім того, Тімофєєв задекларував того року 35 тисяч гривень та 1750 евро готівкових коштів, а також 13,5 тисяч гривень та 20 388 доларів, розміщених на банківських рахунках.

Тетяна Мальцева 2018 року отримала 78 тисяч гривень заробітної плати від виконавчого комітету Мелітопольської міськради та близько 4100 гривень від передання майна в лізинг. Це були її основні доходи. Також вона мала 11,6 тисяч гривень, розміщених на банківських рахунках.

2018 року Павло Тімофєєв задекларував близько 20 тисяч доларів заощаджень на банківських рахунках

«Запорізький проект розслідувань» поставив консультанту народного депутата відповідні питання з приводу статків та придбання прав на нерухомість в столиці. Зокрема, ми запитали, як депутат зумів накопичити кошти на купівлю квартири у ЖК “Нова Англія”, а також щодо способу придбання, який фактично передбачає зменшення оподаткування.

“У вересні цього року я вирішив інвестувати свої заощадження у будівництво багатоповерхового будинку у Києві. Забудовник ЖК “Нова Англія” пропонує інвесторам лише формат купівлі деривативу, що повністю відповідає діючому законодавству. Всі платежі здійснював через банківські установи, проходячі обов’язкову процедуру держінмоніторингу, тож будь яких спроб уникнення оподаткування я не вживав”, — прокоментував Павло Тімофєєв.

Щодо статків, помічник нардепа зауважує, що протягом тривалого часу працював не лише у виконавчому комітеті Мелітопольської міськради, але й у різних приватних структурах.

“За останні три роки мій сукупний офіційний дохід, власні заощадження на банківських рахунках, а також дохід від продажу квартири дали мені можливість здійснити цю інвестицію. Всі мої доходи та заощадження були відповідним чином задекларовані на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Щодо самої інвестиції, то це однокімнатна квартира у Голосіївському районі, яка має бути побудована лише у 2021 році”, — повідомив Тімофєєв і додав, що ця інвестиція ризикована.

За його словами, ще у серпні цього року на земельній ділянці не було фундаменту. Але забудовник запропонував низьку ціну на старті продажу цього обєкту — значно дешевшу, ніж на вторинному ринку.

публікація «Запорізького проекту розслідувань»