Главная > Запорожье > Вільнянськ-2018. Резонансні справи райцентру під Запоріжжям

Вільнянськ-2018. Резонансні справи райцентру під Запоріжжям

Виконавчий комітет Вільнянської міської ради за результатами тендеру 3 жовтня уклав угоду з ПП “Елсі” на виконання будівельних робіт вартістю 1,78 млн грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро”. Відтак, фірма має до кінця року побудувати нову трансформаторну підстанцію і повітряні лінії для електропостачання житлових будинків та вуличного нічного освітлення по вул. Металістів.

Єдиним конкурентом ПП “Елсі” на тендері виступило ПП “Т.О.К” пропозиція якого була на 8,7 тис. грн дорожчою. Протягом аукціону учасники не зменшували вартості своїх пропозицій. ПП “Елсі” належить Василю Огурцову та Сергію Вангельєву. Останній у соціальній мережі “Facebook” товаришує з Дмитром Кондрашиним – співвласником ПП “Т.О.К”. При цьому, Вангельєв має загалом 206 друзів, а Кондрашин – 29. Окрім цього, інженер-електрик “Елсі” Руслан Примак у соцмережі “Facebook” товаришує з інженеркою-проектувальницею “Т.О.К” Ганною Передерій.

Нагадаємо, фірма “Т.О.К” фігурувала у грудневому відеозаписі, опублікованому Генпрокуратурою, про привласнення коштів та зловживання службовим становищем. По цій справі висунуті підозри, зокрема, заступнику запорізького міського голови Анатолію Пустоварову і заступнику голови Запорізької облради Владиславу Марченку; його брату Марку Марченку. Так, підозрювані разом розробили схему незаконного заволодіння бюджетними коштами через систему електронних закупівель “Прозоро”.  Фактично тендери не відбувалися, через недопущення до участі у торгах з різних підстав сторонніх учасників. Відтак, державне замовлення розігрувалося лише між підконтрольними фірмами, частина з яких має явні ознаки фіктивності.

2

Висуванець “Опоблоку” отримав від Виконкому, з “опоблоківцями” у складі, дрібних підрядів на мільйон

19 Червня 2018

Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 13 червня уклав угоду з ПП “ТСЦ Простор” на виконання ремонтних робіт вартістю 51 тис. грн. Про це повідомляє система електронних закупівель “Прозоро”.

Відтак, фірма має провести капітальний ремонт освітлення по вулицях Ціолковського та Бочарова.

Власником ПП “ТСЦ Простор” є Федір Гук, який у 2015 році балотувався до Вільнянської міської ради від “Опозиційного блоку”.

До того ж, до складу виконкому входять Світлана Шраменко, Наталя Бойко та Євгеній Руденко, які також балотувалися до міськради від Опозиційного блоку.

Усього фірма “ТСЦ Простор” з листопада 2016 року отримала 12 підрядів і усі без проведення конкурсних процедур (повний перелік у таблиці нижче). В одинадцяти випадках організатором виступав Вільнянський виконком і саме на цих процедурах закупівлі не було жодного разу опубліковано угоди.

Дата Послуга Організатор Вартість, грн
13.06.2018 Капітальний ремонт вуличного нічного освітлення по вулицях Бочарова, Ціолковського до КДНЗ №3 Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 51 102
13.06.2018 Капітальний ремонт вуличного нічного освітлення по вул. Українська (від вул.Канарєєва до вул.Східна) Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 75 175
07.06.2017 Капітальний ремонт вуличного нічного освітлення по вул. Козацька, вул.Преображенська Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 174 253
07.06.2017 Капітальний ремонт вуличного нічного освітлення по вул. Чернишевського, вул.Канарєєва (від вул.Перемоги до вул.Гагаріна) Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 78 540
07.06.2017 Капітальний ремонт вуличного нічного освітлення по вул. Миколи Сироти Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 108 428
07.06.2017 Капітальний ремонт вуличного нічного освітлення по вул. Перемоги, Бочарова Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 189 225
07.06.2017 Капітальний ремонт вуличного нічного освітлення по вул. Сонячна (від буд. №1а до буд.№10), вул Каштанова 2,6, Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 52 045
07.06.2017 Капітальний ремонт вуличного нічного освітлення по вул. Бочарова 34а Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 65 115
26.05.2017 капітальний ремонт вуличного нічного освітлення по вул. Соборна, 51 Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 67 594
26.05.2017 капітальний ремонт вуличного нічного освітлення по вул. Софіївська Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 73 606
26.05.2017 капітальний ремонт вуличного нічного освітлення по вул. Бочарова 6,8,10 Виконавчий комітет Вільнянської міської ради 63 979
22.11.2016 Капітальний ремонт будівлі Ясла – садок №3 “Сонечко” 62 904

3

Прокуратура за роздачу землі організаціям інвалідів винить лише “земельника” без згадування Бриля, на відміну від НАБУ

27 Березня 2018

Прокуратура Запорізької області підозрює в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області у незаконній передачі в оренду земельних ділянок площею 1927 гектар. Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду від 13 березня.

Згідно з матеріалами справи, до Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області у 2015 році звернувся начальник Дружелюбівського виправного центру із клопотанням про надання дозволу на відновлення меж та розроблення відповідної технічної документації щодо земельних ділянок загальною площею 2450 га для ведення сільського господарства. Ці землі розташовувалися на території Дружелюбівської сільської ради Вільнянського району та перебували у постійному користуванні вказаного виправного центру.

Однак, Держгеокадастр відмовив центру, оскільки акт права користування вказаної землею був виданий Установі ЯЯ 310/1 УВС Запорізького облвиконкому.

Згодом виправний центр звернувся повторно із вказаною заявою, але вже із наданням усіх документів про його правонаступництво за цією установою. Але Держгеокадастр знову відмовив, оскільки Установу ліквідували у 1999 році і тому Дружелюбівський виправний центр не є користувачем вказаних земельних ділянок.

Надалі до Держгеокадастру звернулося вже ДП “Сільськогосподарське підприємство Дружелюбівського виправного центру” – у вересні 2016 року, із клопотанням про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою, але отримало відмову, зокрема, через відсутність необхідних документів та графічних матеріалів із зазначенням земельних ділянок, які установа мала намір відновити.

У свою чергу, до Держгеокадастру також зверталося і ТОВ “Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів” – місяцем раніше, із клопотаннями про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою на території Дружелюбівської сільської ради щодо 29 ділянок загальною площею 1927 га.

За твердженням прокуратури, у той момент у в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області виник умисел на зловживання службовим становищем. Так, знаючи, що вказані землі знаходяться в постійному користуванні Дружелюбівського виправного центру, “земельник” підписав накази про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою “Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів”, а згодом затвердив цю документацію та передав 1927 га у користування. Надалі ж директор товариства зареєстрував речові права на зазначені земельні ділянки.

Таким чином, дії вказаного в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області завдали шкоди державі через вибуття із її володіння ділянок площею 1927 га та вартістю 65 млн грн.  З огляду на це, слідчі у 2016 році відкрили кримінальне провадження №42016080000000395 та згодом звернулися до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до деяких документів іншого провадження №12016080210001547. Однак, суд відмовив, оскільки слідчий належним чином не підтвердив, що в матеріалах вказаного кримінального провадження містяться оригінали наказів щодо погодження передачі в оренду ділянок вказаному товариству із забезпечення інвалідів.

Окремо вказувалося, що це друге провадження свого часу вилучила у запорізьких слідчих Спеціалізована антикорупційна прокуратура і зараз слідство веде НАБУ. Так, бюро стверджувало, що в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області в рамках проведення операції “Урожай- 2016” у квітні 2016 року направив листа голові Запорізької обласної державної адміністрації щодо необхідності вжиття заходів стосовно земельних ділянок на території Дружелюбівської сільської ради. Через місяць голова ОДА Костянтин Бриль видав незаконне розпорядження про скасування розпоряджень голови Вільнянської РДА від 2003, 2005 та 2011 рр щодо погодження земельних питань по вказаним ділянкам для Дружелюбівського виправного центру № 1, чим фактично скасував право постійного користування ділянками за цією установою.

Слід зазначити, що вказаного розпорядження голови ОДА на сайті установи немає. В той же час, про скасування головою Запорізької ОДА Костянтином Брильом розпорядження голови Вільнянської РДА у провадженні обласної прокуратури не згадується.

ТОВ “Запорізьке  сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів” через ГО “Допомоги інвалідам “Відкрите серце” належить дніпрянам Дмитру Пундику та Максиму Семеняку. Керує вказаними громадською організацією та товариством одна людина – Олег Островський (з березня 2017 року). Семеняк – це заступник начальника відділу контролю за використанням та охороною земель деяких районів міста у обласному Держгеокадастрі Дніпра.

Ця фірма у 2016 році мала намір отримати земельні ділянки у Новомиколаївському районі загальною площею 6 тис. га. Частина з них згодом перейшли до неї у постійне користування, однак потім Держгеокадастр за заявою фірми припинив це право, визнавши свої відповідні накази нечинними.

Передані ділянки ТОВ “Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів” прокуратура поступово повертає.

4

Суд обрав нічний домашній арешт для чиновника, який підписував документи про “липову” поставку обладнання на 7 мільйонів

Орджонікідзевського районний суд ухвалою від 29 січня обрав для головного спеціаліста одного з відділів Управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації В’ячеслава Кузнєцова нічний домашній арешт по справі з оплати 6,97 млн грн за непоставлене обладнання.

Згідно з матеріалами справи, Управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації та ТОВ “Будмонтажснаб” у травні 2017 року  уклали угоду на реконструкцію каналізаційних очисних споруд м. Вільнянськ вартістю 34,2 млн грн. Строк виконання робіт сторони визначили до серпня 2018 року.

Однак, згодом з’ясувалося, що Управління капбудівництва у жовтні 2017 року перерахувало фірмі 6,97 млн грн за придбане, але непоставлене обладнання, оскільки при виїзді безпосередньо на територію реконструкції, його не знайшли.

При цьому, підписував видаткову накладну на це обладнання головний спеціаліст відділу підготовки виробництва та технічного нагляду Управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації В’ячеслав Кузнєцов, чим підтвердив його прийняття. Надалі ж він передав цей документ керівництву для оплати.

З огляду на це, слідчі клопотали у суді про застосування до В’ячеслава Кузнєцова запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у рамках відкритого провадження №42017081060000184. Суд це клопотання задовольнив частково, обравши для нього домашній арешт з 22.00 до 6.00. При цьому враховувався його вік, міцність соціальних зав’язків, стан здоров’я, що він має постійне місце проживання, працевлаштований, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, раніше не засуджений.

Такий же запобіжний захист суд обрав і для директора (також єдиного власника) ТОВ “Будмонтажснаб” Андрія Режка. Вказувалося, що він подав на вказані торги неправдиву довідку про відсутність заборгованості зі податків і зборів. Суд також наклав арешт на його майно: автомобіль легковий “ГАЗ 21” (1963 року), “ГАЗ 33023” (2007 року), автомобіль легковий в кузові “універсал” SSANG YONG REXTON (2004 року). Арештували і гроші фірми на банківському рахунку.

Варто додати, що під час проведення вказаних торгів “Будмонтажснаб” подало довідку про залучення в якості субпідрядника ТОВ “Будівельна компанія “Запоріжжя-буд” на 90% робіт, або ж на 30,78 млн грн, яка пов’язана з колишнім керівником Управління капітального будівництва Запорізької ОДА.

5

Минулоріч управління ОДА віддало 34-мільйонний підряд прокладці, за якою сховали фірму дружини свого екс-керівника

Управління капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації за результатами тендеру 17 травня 2017 року уклало угоду з ТОВ “Будмонтажснаб” на реконструкцію каналізаційних очисних споруд м. Вільнянськ вартістю 34,2 млн грн. Відповідна інформація міститься у системі електронних закупівель “Прозоро”.

Фірма запропонувала найвигіднішу пропозицію з чотирьох учасників. Від початку роботи мали закінчити влітку 2018 року, однак 25 січня до угоди внесли зміни і продовжили термін виконання робіт до червня 2019 року у зв’язку з неповним фінансуванням у 2018 році. Згідно графіку виконання робіт, фактично роботи у поточному році виконуватися не будуть.

Під час проведення торгів “Будмонтажснаб” подало довідку про залучення в якості субпідрядника ТОВ “Будівельна компанія “Запоріжжя-буд” на 90% робіт, або ж на 30,78 млн грн.

Зареєстроване на початку 2016 року “Запоріжжя-буд” нині належить лише Кирилу Христенку та Андрію Якіб’юку. До грудня 2017 року їхнім партнером по фірмі була також Світлана Кушнір – старший викладач  кафедри фінансів Запорізького національного університету (доцент кафедри). Таке ж прізвище має проректор з адміністративно-господарської роботи ЗНУ Сергій Кушнір. За інформацією “НГ. З” вони, принаймні були подружжям. Нині Кушнір у своїй декларації жодних членів родини не вказує. Втім, Світлана Кушнір була прописана у гуртожитку ЗНУ по вул. Залізничній, 24, а Сергій Кушнір також має в користуванні кімнату в гуртожитку ЗНУ.

У 2016 році Сергій Кушній стажувався на посаду начальника Управління капітального будівництва Запорізької ОДА, але наприкінці року програв конкурс на цю посаду.

Нагадаємо, що Запорізький національний університет без конкурсу замовляв компанії “Запоріжжя-буд” ремонті роботи.

Окрім цього, поліція розслідувала справу щодо перерахування фірмі “Будмонтажснаб” по вищевказаному тендері  6,97 млн грн від Управління капбудівництва Запорізької ОДА, яке так і не поставили.

6

Податкова згадала про ухилення від сплати податків Кривохатьком 7 років тому, справа по чому тоді розвалилася

24 Січня 2018

Слідче управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області підозрює фермерське господарство “Кривохатько В.В.” в ухиленні від сплати податків через завищення відсотку власного сільськогосподарського виробництва. Про це йдеться в ухваліОрджонікідзевського районного суду від 4 січня.

Згідно з матеріалами справи, службові особи ФГ “Кривохатько В.В.” у 2011 році надали до Вільнянської держаної податкової інспекції декларацію з фіксованого сільськогосподарського податку з додатками.

В цих документах зазначено, що в період 2010 року питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить 99,6% вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів. Вказаний показник було сформовано із розрахунку отриманого врожаю та об’єму реалізованої продукції за 2010 рік із земель сільськогосподарського призначення, які знаходились у користуванні ФГ “Кривохатько В.В.”.

В декларації ФГ “Кривохатько В.В.” також  вказувалося, що кількість площі земельних ділянок, використаних для виробництва сільськогосподарської продукції, складає 9656 га.

Однак, відповідно до інформації Держкомзему встановлено, що станом на початок 2011 року за ФГ “Кривохатько В.В.” зареєстровано договори оренди земельних ділянок площею лише 4619 га.

Тобто з огляду офіційно зареєстрованих земель, питома вага доходу, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва і продуктів її переробки, складає лише 52,16%.

Таким чином, господарство не мало право на затвердження сільськогосподарського податку у 2011 році, оскільки частка власного сільськогосподарського товаровиробництва на землях, зареєстрованих у встановленому законом порядку та використаних господарством, має становити  75%. Тож, сума залишку податку на додану вартість, яка повністю залишалась в розпорядженні та була незаконно використана ФГ “Кривохатько В.В.” для інших виробничих цілей за 2011 рік в сумі 1, 26 млн грн повинна бути сплачена в бюджет.

З огляду на це, податківці відкрили у грудні 2017 року кримінальне провадження №32017080000000021 та у суді клопотали про отримання тимчасового доступу до матеріалів іншого провадження №32012080060000006 від 2011 року, на що отримали доступ.

У запитуваному проваджені йдеться, що внаслідок злочинних дій ФГ “Кривохатько В.В.” неправомірно набуло спеціальний режим оподаткування у 2010 році та неправомірно залишило у своєму розпорядженні для виробничих цілей податок на додану вартість у сумі 2,2 млн грн. Прокурор згодом відмовився від держобвинувачення по цій справі, оскільки повторна судово-економічна експертиза документально не підтвердила висновки акту позапланової виїзної перевірки ДПС у Запорізькій області про порушення вимог податкового законодавства господарством. Суд це провадження закрив.

ФГ “Кривохатько В.В.” належить Людмилі Кривохатько, дружині нардепа від “Блоку Петра Порошенка” Вадима Кривохатька.

 

  1. Комментариев нет.
  1. No trackbacks yet.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: