Уголовное дело Федерации футбола Украины: силовики расследуют хищение денег, полученных от УЕФА

Поліція та Офіс Генпрокурора розслідують привласнення коштів, які «Федерація футболу України» на чолі з екс-нардепом від БПП та екс-голови бюджетної комісії Андрієм Павелком через посередника «Ньюпорт Менеджмент Лтд» отримувала від «Союзу Європейських футбольних асоціацій» для розвитку українського футболу. Про йдеться в ухвалах Голосіївського райсуду Києва від 21 січня.

У 1999 р. Всеукраїнська громадська організація «Федерація футболу України», яку реорганізовано в Громадську спілку «Федерація футболу України», а назву згодом змінено на «Українську асоціацію футболу» (далі – ФФУ або УАФ) та компанія «Ньюпорт Менеджмент Лтд» (Британські Віргінські острови), уклали агентську угоду. Згідно з угодою, ФФУ отримувала на свої рахунки через посередництво «Ньюпорт Менеджмент Лтд» від «Союзу Європейських футбольних асоціацій» (УЄФА) кошти, призначені ФФУ для розвитку українського футболу. Крім того, гроші, отримані від УЄФА для ФФУ, також перераховувались «Ньюпорт Менеджмент Лтд» іншим компаніям у сфері футболу на підставі розпоряджень ФФУ.

З квітня 2015 р. по грудень 2016 частина грошей, отриманих для розвитку українського футболу в якості компенсаційних виплат від УЄФА, за розпорядженнями ФФУ перерахована «Ньюпорт Менеджмент Лтд» таким іноземним компаніям: «Aberno Buiness LLP», «Atlantic Contracts L.P.», «Baltex Business L.P.», «Batlow Commerce LLP», «Belport Business LP», «Conversum Export L.P.», «Cooper Systems LP», «Danske Megan LP», «Darion Limited», «Deleon Investments Group S.A»., «Dellcroft Products L.P.», «Easthold LLP, Extera Trading Corp.», «Forum Commerce L.P.», «Kineshell Store LLP», «Limassol Holdings S.A.», «Maximus Venture S.A.», «New Point Conference OU», «Novimor OU», «OvertradE Solutions INC», «Portofino LTD», «Romeo Life-Ibrahim Yildizhan», «Sagar Capital LP», «Salton Sales LP», «Trade NationaL LP», «Vampel Hold LLP», «Vast AscenT Group Corp», «Zaira Finance S.A.».

Усі ці компанії зареєстровані в офшорних юрисдикціях перед початком платежів від імені ФФУ (у 2014-2015 рр.) та припинили діяльність в 2016-2017 рр., відразу після завершення транзакцій.

Слідчі встановили, що кошти за розпорядженнями ФФУ переказувалися на рахунки зазначеним іноземним компаніям, які відкриті в одних і тих самих прибалтійських банках: Versobank AS (Естонія), AS SEB Bank (Естонія), JSC «Baltic International Bank» (Латвія), JSC «Norvik Banka» (Латвія), Regional Investment Bank (Латвія), Privat Bank (Латвія).

Деякі із вказаних іноземних компаній пов`язані між собою одними і тими ж засновниками, мають одних і тих же керівників або зареєстровані за однією і тією ж адресою.

Також встановлено, що іноземні компанії не мають відношення до футболу, не мали за весь період своєї діяльності будь-якої маркетингової активності, не рекламували свої товари і послуги.

Переказ коштів іноземним компаніям, за розпорядженнями ФФУ, здійснювався за товари та послуги, що не могли використовуватися ФФУ для забезпечення своєї діяльності згідно з установчими документами. Так, ФФУ закупило у іноземних компаніях більше 30 тон елітних сортів чаю, більше 10 т кави, більше 2 т морепродуктів, місцем поставки яких було визначено порт Гамбург, Німеччина.

Крім того слідчі встановили, що більшість інвойсів від зазначених іноземних компаній було виставлено на суми близько 80 тис євро за одні й ті ж самі товари або послуги у різних співвідношеннях, але з однаковим написанням номенклатури та одиниць виміру, що свідчить про те, що ці інвойси систематично готувалися одними і тими ж особами.

Крім того, ФФУ не отримувала на митній території України будь-які товари від вищезазначених іноземних компаній.

За даними слідчих, допитаний у жовтні 2019 р. Андреас Софоклеус, який з 2004 р є директором «Ньюпорт Менеджмент Лтд», повідомив, що розпорядження ФФУ про приймання та виплати компанією «Ньюпорт Менеджмент Лтд» належних ФФУ коштів службові особи ФФУ направляли електронною поштою.

В рамках кримінального провадження №42019000000002229 від 18.10.2019 року слідчі звернулися до суду з клопотанням про отримання доступу до банківських рахунків УАФ у ПАТ «Сбербанк», ПАТ «КБ «Премі ум», ПАТ «Ощадбанк». Суд клопотання задовольнив.

Як повідомлялося, у листопаді 2019 р. Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію (ТСК) для розслідування питань можливих фактів порушення законодавства та зловживання службовим становищем президентом «Української асоціації футболу» (ФФУ), екс-головою комітету Ради з питань бюджету Павелком А.В. при фінансуванні та реалізації бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» у 2017-2018 рр.». На засіданні ТСК директор «Newport Management ltd» Андреас Софоклеус розповів, що у 2015-2016 рр. за розпорядженням ФФУ компанія направила більше 13 млн євро на закупку чаю, кави, морепродуктів, ламп. Його компанія звернулася з відповідними заявами до прокуратури України та слідчих Кіпру.

Як відомо, Національне антикорупційне бюро розслідує зловживання керівництвом Федерації футболу під час закупівлі штучних покриттів для полів, виготовлених заводом ФФУ. Очолювана Павелком ФФУ за кошти УЄФА через ТОВ «ФФУ Продакшн» збудувала комерційний завод із виробництва штучного покриття для футбольних полів, який через дискримінаційні вимоги в тендерах отримав з бюджету десятки мільйонів. Журналісти також з’ясували, що «ФФУ Продакшн» поставляла газони з майже 70-відсотковою переплатою за кв м штучної трави у порівнянні з тим, за яку ціну закуповувала траву у німецької «Polytan», а також, що «ФФУ Продакшн» переплатила більше $1 млн за обладнання арабському офшору «S.D.T.», який пов’язаний з Павелко.

У 2018 р. журналісти «Bihus.info» опублікували розслідування, у якому йшлося, що Павелко разом із цивільною дружиною Катериною Чаус у 2015-2017 рр. витратили 21 млн грн., тоді як місячна зарплата Павелка становила 20 тис грн.

Як повідомляло німецьке видання Der Spigel у своєму розслідуванні, з 2002 по 2016 р. кошти у розмірі 338 млн євро, що мали надходити від УЄФА на рахунки ФФУ, були перераховані згаданій «Newport Management ltd», що має зв`язок з київським «Динамо».

У листопаді 2019 р. УАФ звернулася до ДБР, ГПУ та МВС із заявою про вчинення екс-президентом ФФУ Григорієм Суркісом (очолював ФФУ до 2012 р.) кримінального правопорушення на сотні мільйонів євро.

«Динамо» звинуватило Der Spiegel в участі в кампанії з дискредитації клубу і «Newport Management ltd», яку проводить УАФ на чолі з Павелком.

У книзі FootballLeaks-2 йшлося, що схема київського «Динамо» з купівлі та продажу футболістів через «Newport Management ltd» допомагала власникам клубу уникати сплати податків в Україні.

«Newport Management ltd» раніше засвітилася в численних бізнесах братів Суркісів та Віктора Медведчука.

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: